Drukuj
Gosia

 stp

 

Mikołajki w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu

6 grudnia Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach, również tych, które spędzają ten dzień w szpitalu, wobec tego staramy się by obfitował on w liczne atrakcje dla najmłodszych pacjentów hospitalizowanych w naszym Szpitalu. Jest to możliwe dzięki ogromnemu wsparciu wielu wspaniałych ludzi.

Jako pierwszy odwiedził dzieci przebywające w Oddziale Klinicznym Pediatrii, Oddziale Laryngologii Dzieci i Oddziale Chirurgii Dzieci Mikołaj z Centrum Handlowego Agora w Bytomiu, który rozdał maluchom maskotki, nastolatkom świąteczne skarpetki ale przede wszystkim wywołał uśmiech na wszystkich buziach.

Kolejną atrakcją była wizyta pięknych księżniczek, w które wcieliły się Wicemarszałek Izabela Domogała, śpiewaczka operowa Aleksandra Stokłosa oraz Małgorzata Przybyłek z Biura Obsługi Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Dzieci były zauroczone wykonaniem popularnych piosenek dla dzieci przez diwę operową. Wszystkie Panie stworzyły na oddziałach dziecięcych bajkową atmosferę oraz obdarowały dzieci poduszkami i słodyczami.

Najmłodszych pacjentów odwiedziły również wolontariuszki z Fundacji „Dr Clowna” Oddział w Katowicach.Zabawa, kolorowe stroje i uśmiech to słowa, które opisują Clownów. Dodatkowo z okazji Mikołajek wolontariuszki rozdały dzieciom upominki a także przekazały darowiznę składającą się z zestawu zabawek, książek i gier na świetlicę oddziałową Oddziału Klinicznego Pediatrii. Wolontariusze z Fundacji „Dr Clowna”odwiedzają naszych najmłodszych pacjentów cyklicznie, prowadząc program terapii śmiechem i zabawą.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wyjątkowych Mikołajek dla dzieci hospitalizowanych w naszym Szpitalu za okazane serce i poświęcony czas. Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.     

mika

Mikołaj z CH Agora

mikk

Księżniczki - Wicemarszałek

mikc

Wolontariusze Fundacji "Dr Clowna" - darowizna

 Bytomskie Obchody VIII ŚWIATOWEGO DNIA WCZEŚNIAKA

Bytomskie Obchody VIII ŚWIATOWEGO DNIA WCZEŚNIAKA za nami, gorąco dziękujemy Pani Wicemarszałek Izabeli Domogała za piękne słowa i udział w tym ważnym dla naszego szpitala wydarzeniu. 
 
 
 
Dziękujemy również Pani Poseł Barbarze Dziuk za wsparcie i okazywane serce.
Dziękujemy Panu Wiceprezydentowi Michałowi Bieda za przybycie i podzielenie się swoimi osobistymi przeżyciami związanymi z przyjściem na świat dziecka. 
 
 
 
Dziękujemy naszym cudownym prelegentom: Pani prof. Anicie Olejek, Pani dr Balicz, p ordynator Helenie Sławskiej, pani dr Annie Stępień, p. dr n.hum. Iwonie Sosnowskiej-Wieczorek oraz naszym najmłodszym prelegentom - fizjoterapeutom wcześniaków... 
 
 
 
Przede wszystkim dziękujemy gorąco naszym milusińskim wcześniakom i ich rodzicom za przybycie i wzbogacenie tego wyjatkowego dnia. Pozdrawiamy wszystkich uczestników i do zobaczenia w przyszłym roku. 
 
 
 

scre

Przejdz do fotorelacji z wydarzenia

platatdzienwcz

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej blok nr III
LABORATORIUM ANALITYCZNE
Centralny Punkt Pobrań Materiału Biologicznego (pobór krwi)
tel. 32 78 61 475
czynny: poniedziałek - piątek od godz. 7:00 do 14:35

sobota godz. 7:00 do 11:00

 

LABORATORIUM BAKTERIOLOGICZNE
Punkt Pobrań Materiału do badań mikrobiologicznych

czynny: poniedziałek - piątek od godz. 8:00 do 14:30

Rejestracja: tel. 32 78 61 600

 Szanowni Pacjenci !!!

Uprzejmie informujemy, iż Laboratorium Bakteriologiczne wraz z Punktem Pobrań Materiału zostało przeniesione z bloku nr 6 do bloku nr 3 –parter.  
Punkt Pobrań  materiału do badań mikrobiologicznych czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 14:30.

Śląska Jesień ze Zdrowiem – czyli lepiej zapobiegać niż leczyć.

Śląska Jesień ze Zdrowiem to kolejna odsłona corocznej akcji prozdrowotnej, której organizatorką jest Posłanka Barbara Dziuk oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu. Partnerem akcji od lat jest Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu.

W ramach „Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem” 8 października 2019 roku w Centrum Handlowym AGORA stanęło „miasteczko zdrowia”, w którym między godz. 10:00 a 14:00 każdy mógł bezpłatnie skorzystać z badań oraz porad specjalistów Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Uczestnicy mogli wykonać badania podstawowe tj. pomiar ciśnienia krwi oraz cukru we krwi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się badania EKG, których wyniki konsultował internista. Ponadto można było wykonać badanie stóp za pomocą podoskopu, które wykonywali pracownicy Zakładu Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych przy Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu. Trwały również zapisy do Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Bytomia – Mariusz Wołosz. Z kolei patronatem medialnym akcję objęła telewizja TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice oraz Radio Piekary.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

jesen

Przejdz do fotorelacji z wydarzenia

Wszystko co warto wiedzieć na temat obuwia

mgr Joanna Pierścieńska - Kierownik Zakładu Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych przy Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu radziła w Radiu Katowice jak prawidłowo dobierać buty żeby służyły, a nie szkodziły, naszym stopom.

Ekspert radzi jak dbrać buty

Trudna droga do rodzicielstwa

Niepłodność to problem który dotyka coraz większej liczby par, o jej przyczynach i sposobach leczenia opowiadał w Radiu Katowice dr hab. n. med. Stanisław Horák - konsultant wojewódzki ds. endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, pracujący w Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej naszego Szpitala.

Radiowy Poradnik Medyczny - Macierzyństwo

I N F O R M A C J A  !!!

Szanowni Państwo 

Niniejszym mam zaszczyt zaprosić Państwa na wykład w temacie „Rola i znaczenie penicyliny w leczeniu zakażeń szpitalnych” , który wygłosi Pani  dr n. med. Beata Kowalska-Krochmal – adiunkt dydaktyczny Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznegowe Wrocławiu

Dzięki wykładowi Pani adiunkt, który będzie adresowany do kadry lekarskiej, zespołuds. antybiotykoterapii, komitetu terapeutycznego, komitetu i zespołu ds. kontroli zakażeń szpitalnych, pracownicy Szpitala będą mogli pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na temat antybiotykoterapii i zakażeń szpitalnych, co pomoże we włączeniu się do akcji ochrony antybiotyków i w skutecznym leczeniu pacjentów

Wykład jest otwarty i odbędzie się  w dniu 03 września 2019 roku o godz. 10:00
w Sali konferencyjnej Blok nr VIII (I piętro obok stołówki)

******SERDECZNIE ZAPRASZAMY******

 W dniu  08.08.2019r. w naszym Szpitalu przeżywaliśmy ogrom pięknych emocji dzięki Panu Prezesowi Węglokoksu Grzegorzowi Wacławkowi, Pani Wiceprezes Annie Malcherczyk-Kulik oraz Pani Dyrektor Biura Zarządu - Annie Radwańskiej, którzy z ramienia WĘGLOKOKS -KRAJ  przekazali sprzęt na rzecz Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej. Moc wzruszeń za nami,
a teraz nasi wysokiej klasy specjaliści medyczni będą dzielić się tą dobrą energią z naszymi pacjentkami udzielając usług medycznych o najwyższym standardzie za pomocą nowego sprzętu
i narzędzi operacyjnych. DZIĘKUJEMY !!!!

Dziękuję serdecznie Pani prof. Anicie Olejek oraz Pani Katarzynie Wojnie - oddziałowej Zintegrowanego Bloku Operacyjnego za przygotowanie ciekawych filmów obrazujących wykonywane zabiegi z użyciem sprzętu w postaci cystoskopu, histeroskopu oraz narzędzi endoskopowych oraz wykonaną prezentację i wykład dla naszych dzisiejszych gości podczas uroczystości przekazania sprzętu przez Węglokoks Kraj.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

Dotyczy: Urodzenia Pięcioraczków w Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.

W dniu 23 lipca 2019 roku w Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej przyszły na świat pięcioraczki. W chwili obecnej lekarze nie są w stanie udzielać informacji na temat stanu zdrowia dzieci ze względu na fakt, iż była to ciąża wysokiego ryzyka, która zakończyła się skrajnym wcześniactwem. Zarówno mama, jak i dzieci wymagają spokoju,
a wcześniaki wzmożonej opieki medycznej. Zakładamy, iż bardziej szczegółowych informacji będziemy w stanie udzielić po upływie około 3 tygodni od urodzenia, kiedy stan dzieci będzie w miarę stabilny.

Prosimy o wsparcie duchowe dla mamy i wcześniaków oraz zapewniamy, iż dzieci oraz mama są pod opieką wysokiej klasy specjalistów.

08 sierpnia br. o godz. 9:00 w Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu Bl. 5A Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu odbędzie się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego dzięki darowiźnie, jaką Szpitalowi przekazała spółka WĘGLOKOKS KRAJ .

Nowoczesny cystoskop i histeroskop oraz narzędzia endoskopowe trafiły na blok operacyjny Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu. Zakupiony sprzęt umożliwi lekarzom dokładną ocenę rodzaju oraz położenia zmiany w macicy i pęcherzu moczowym. W czasie procedur histeroskopii i cystoskopii lekarz jest w stanie ocenić zrosty, mięśniaki oraz guzy nowotworowe i przerzuty nawet bardzo małych rozmiarów. Dzięki specjalistycznym narzędziom endoskopowym może je usunąć i przesłać do badania histopatologicznego.

Serdecznie zapraszamy!

weg

 

 

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu,  przy ul. St. Batorego 15 informuje o możliwości wynajęcia budynku o powierzchni: 94,04 m2 z przeznaczeniem pod działalność gastronomiczną zlokalizowanego na terenie Szpitala.

Szczegółowe warunki najmu mo żna uzyskać pod nr tel.: (32) 786-14-25, (32) 786-14-45 (32) 786-14-47.

                                               Dyrektor

      Szpitala Specjalistycznego Nr 2

                                                                                                      w Bytomiu

                                                                                             mgr Kornelia Cieśla

 

  

Konferencja z cyklu Inteligentna i Emocjonalna Służba Zdrowia"
pn. „Człowiek-higina-zdrowie”

23 maja 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Bytomiu odbyła się  VI Konferencja z cyklu „Inteligentna i Emocjonalna Służba Zdrowia”, pn. „Człowiek-higina-zdrowie”  - aspekty higieny i jej wpływ na jakość życia.

konfvi

Galeria zdjęć z wydarzenia

konf

PROGRAM KONFERENCJI 23 MAJ 2019

PROGRAM PROGRAM 2

 W dniu 28 marca 2019 r. w naszym Szpitalu z inicjatywy Pani Poseł Barbary Dziuk przy wsparciu Pani Marszałek Izabeli Domogała odbył się finał akcji "Wolonariusze Tauronu uwalniają MEGA-MOC". Poczuliśmy moc energii, moc dobrych emocji oraz gesty wrażliwości ludzkiej. Dziękujemy jeszcze raz za organizację akcji na terenie naszego szpitala, wymalowanie korytarza oddziału położnictwa i pomoc w stworzeniu przyjaznej atmosfery dla naszych pacjentek.

 ALEKSANDRA KAWCZYK-KRUPKA PROFESOREM BELWEDERSKIM!

krawczyk krupka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej decyzją z dnia 5 lutego 2019 r. nadał tytuł naukowy profesora pracownikowi naszego Szpitala dr hab. n. med. Aleksandrze Kawczyk-Krupce. 

 

Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu

ZASZCZYTNE LAURY UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI
DLA NASZYCH PROFESORÓW I DOCENTA

Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek, Prof. dr hab. n. med. Agata Stanek oraz Docent dr hab. n. med. Jacek Zamłyński zostali wyróżnieni prestiżowymi Laurami Umiejętności i Kompetencji. Wyróżnienia te od 27 lat przyznaje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
„Laury” stanowią podziękowanie dla wybitnych osobowości i instytucji ze świata nauki, biznesu, gospodarki i polityki, które poprzez swoją działalność są liderami nie tylko w kraju, ale także w Europie i w świecie. Osoby te są niekwestionowanymi autorytetami w swoich dziedzinach. Tegoroczna Gala odbyła się 19 stycznia w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek – Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu otrzymała Platynowy Laur w kategorii „Medycyna i inżynieria biomedyczna”. Wyróżnienie przyznane zostało za wprowadzenie wielu nowych technik i nowoczesnych metod terapeutycznych w leczeniu schorzeń ginekologicznych, a także za wprowadzenie w 2005 r. innowacyjnej metody operacyjnej
przepukliny oponowo-rdzeniowej u płodu. 

Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu


 

 

 

 Zasłużona profesura

kasieron

W październiku br. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał dr hab. n. med. Karolinie Sieroń, zatrudnionej w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej naszego Szpitala, tytuł profesora nauk medycznych.

 

Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu

Nominacja profesorska dla pracownika Szpitala

stanek

Postanowieniem z dnia 9 lipca 2018 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał dr hab. n. med. Agacie Stanek tytuł naukowy profesora nauk medycznych.


Prof. dr hab. n. med. Agata Stanek pracuje w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, w którym kieruje odcinkiem angiologiczno-kardiologicznym.

 

Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu

 Szanowni Pacjenci !!!

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 02.02.2019 r. Centralny Punkt Pobrań będzie czynny w soboty od godziny 7:00 do godziny 11:00.