Poród naturalny

logww

Poród siłami natury w naszym Szpitalu odbywa się przy wsparciu położnej i lekarza. Przy porodzie może być obecna jedna osoba towarzysząca. W naszej placówce nie pobieramy opłat za porody rodzinne. Istnieje możliwość wybrania indywidualnej położnej do porodu.

Sale porodowe są jednoosobowe lub dwuosobowe. Dla poprawy komfortu naszych Pacjentek, w salach znajdują się prysznice, gumowe piłki, drabinki, worki sako, TENS. Istneije możliwość odbycia porodu immersji wodnej pod prysznicem, co wpływa na postęp akcji porodowej.

Plan porodu

Zachęcamy do wcześniejszego ułożenia i przyniesienia ze sobą planu porodu. Jeśli Pacjentka go nie posiada, można taki plan napisać na miejscu. Ułatwia on współpracę personelu z rodzącą i daje jej większe poczucie pewności.

Szpital zapewnia Pacjentkom możliwość znieczulenia zewnątrzoponowego.

Oferujemy pełen wachlarz niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu, takich jak: techniki oddechowe i ćwiczenia relaksacyjne, przyjmowanie pozycji wertykalnych z wykorzystaniem sprzętów pomocniczych (TENS, gumowa piłka, worek sako, drabinki, fotel porodowy umożliwiający zastosowanie różnych pozycji podczas porodu). Dostępny jest gaz rozweselający.

Z farmakologicznych metod proponujemy znieczulenie zewnątrzoponowe.

Po porodzie

Po narodzinach dziecko jest przystawiane do mamy i jej piersi jeszcze na sali porodowej. Następnie zostaje poddane standardowym procedurom, takim jak ważenie, czy mierzenie.

W naszym Szpitalu nie kąpiemy dziecka po porodzie, najnowsze badania wykazały, że maź płodowa ma właściwości immunologiczne i pozostawiona na skórze noworodka, stanowi naturalną barierę ochronną. Po porodzie jest możliwość kangurowania dziecka przez któregoś z rodziców.

Jeżeli dziecko jest zdrowe, po 2 godzinach w kontakcie „skóra do skóry”, zostaje przewiezione na oddział do sali fizjologicznej noworodków. Po przewiezieniu Pacjentki na oddział, dziecko jest do niej przywożone, a cały pobyt odbywa się w systemie rooming-in.

Po porodzie naturalnym średni czas pobytu w szpitalu to 2-3 doby, w zależności od samopoczucia Pacjentki i jej dziecka.