Drukuj
Gosia

ue e1615663135617

 Opinie

 

„Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa” to przede wszystkim rewelacyjna, profesjonalna i zaangażowana kadra prowadząca. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się wiele o niezbędnych dla każdego rodzica sprawach. Przyswojona wiedza i zdobyte umiejętności pomogły nam bardzo przed oraz procentują również teraz gdy Tosia jest już z nami. Gorąco polecamy wszystkim rodzicom.

Anna i Marcin Gaik

Bardzo polecam Bytomską Szkołę Świadomego Rodzicielstwa! Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszym „pandemicznym” kursie – wszyscy stanęli na wysokości zadania pomimo niesprzyjających warunków epidemicznych. Prowadzący dobrze przygotowani merytorycznie, zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, bardzo ciekawe. Na plus zajęcia z fizjoterapeutą oraz chustonoszenie. Prowadząca szkołę Pani Renia jest po prostu mistrzynią świata – poza tym, że ma ogromną wiedzę, to roztacza wokół siebie cudowną aurę. Polecam wszystkim ciężarnym oraz ich partnerom.

Ela Rybka

Serdecznie polecamy wszystkim przyszłym rodzicom Bytomską Szkołę Świadomego Rodzicielstwa działającą w ramach Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Zakres tematyczny zajęć dotyczy nie tylko porodu, ale również ciąży, połogu a w szczególności opieki nad noworodkiem. Co więcej szkoła oferuje szereg zajęć dotyczących poszerzania wiedzy w zakresie świadomego rodzicielstwa. Zajęcia odbywają się w sympatycznej atmosferze, w kameralnych grupach. Prowadzone są głównie przez osoby pracujące w oddziałach położniczych  i noworodkowych szpitala, które spotykamy następnie podczas porodu i  hospitalizacji w oddziale położniczym, co w tym szczególnym czasie może być bardzo istotne. Jednocześnie bardzo dziękujemy za profesjonalną i bardzo rodzinną atmosferę podczas porodu.

Magda i Tomek Budzińscy

Zajęcia w szkole świadomego rodzicielstwa odbywały się na wysokim poziomie. Program zajęć został bardzo dobrze zrealizowany przez osoby odpowiednio wykwalifikowane. Wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane, udzielono mi wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie!

Marta Handziuk

Jako świeżo upieczeni rodzice gorąco polecamy udział w zajęciach Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa zajęcia są prowadzone w przyjaznej atmosferze przez wykwalifikowane osoby, które w prosty i ciekawy sposób wyjaśnią zagadnienia dotyczące ciąży, porodu oraz opieki nad noworodkiem. Podczas zajęć oprócz wiedzy teoretycznej można uzyskać wiedzę praktyczną  która z pewnością się przyda.  Można dowiedzieć się w jaki sposób przygotować się do porodu, panie położne prowadzą praktyczne zajęcia z zakresu technik oddychania, które z pewnością się przydadzą w trakcie porodu, informują o pozycjach ułatwiających przyjście dziecka na świat oraz omawiają szczegółowo poszczególne etapy samego porodu. Podczas zajęć można nauczyć się ćwiczeń, które pozwolą zrelaksować każdą przyszłą mamę. W ramach zajęć istnieje możliwość zobaczenia sali porodowej oraz uzyskania szczegółowych informacji z zakresu znieczulenia czy udogodnień oferowanych przez szpital. Zajęcia są prowadzone w prosty ale rzetelny sposób  pozwalający przygotować przyszłych rodziców na przyjęcie nowego członka rodziny.
Jako osoby, które uczestniczyły w zajęciach Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa pragniemy serdecznie podziękować za możliwość uczestniczenia w zajęciach pozwoliły one nam lepiej przygotować się do porodu ale również zrozumieć wiele zagadnień z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia a okazały się przydatne w pierwszych dniach po porodzie szczególnie cenne okazały się informacje dotyczące opieki nad noworodkiem. Pozdrawiamy cały Zespół Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa i dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie w tym ważnym dla nas czasie.


Składamy wyrazy podziękowania za możliwość wzięcia udziału w projekcie „Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa” w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Mija rok, odkąd zakończyła się I Edycja projektu, a data ta ma dla nas podwójną symbolikę – bowiem rok temu zostaliśmy Rodzicami. 17 października 2020 roku na Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej urodziła się nasza córeczka. Składamy najserdeczniejsze podziękowania dla Zespołu Lekarzy, Położnych i Pielęgniarek Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Dziękujemy za otoczenie nas profesjonalną opieką. Udział w projekcie przybliżył nam zagadnienia dotyczące fizjologii ciąży, jej psychologicznych aspektów. Dowiedzieliśmy się też wielu istotnych informacji na temat przebiegu porodu oraz połogu. Wysoce wykwalifikowana kadra przekazywała wiedzę w sposób zrozumiały, rzetelny. Dzięki udziałowi w projekcie „Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa” mogliśmy przyswoić informacje teoretyczne oraz nabyliśmy umiejętności praktyczne między innymi poprzez aktywne uczestniczenie w zajęciach z fizjoterapeutą. Na szczególną uwagę zasługuje też możliwość wzięcia udziału w zajęciach z psychologiem, muzykoterapeutą, dietetykiem. Holistyczne podejście „Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa” zakłada nabywanie wieloaspektowego zasobu wiadomości. Założenia projektu pozwalają na pozyskanie kluczowych kompetencji, a metody i formy pracy są zindywidualizowane.
Szczególne podziękowania kierujemy do p. Renaty Depak – Położnej, Koordynator „BSŚR”. Dzięki jej zaangażowaniu, doświadczeniu i ogromnej wiedzy czuliśmy, że przyswajamy informacje, które sprawią, że w przyszłości staniemy się Świadomymi Rodzicami. Wyrażamy wdzięczność, że na naszej życiowej drodze spotkaliśmy tak kompetentną i wykwalifikowaną osobę, która w „Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa” przekazywała nam wiadomości teoretyczne, a następnie przyjmowała poród naszej córki. Czuliśmy, że jesteśmy objęci najlepszą opieką podczas porodu rodzinnego. Koordynator „BSŚR” okazała nam serce na sali wykładowej, następnie współuczestniczyła w porodzie, była w pełni zaangażowana w każde działania. To wielkie szczęście móc rodzić z Aniołem Położnictwa, którym w naszych oczach jest Pani Renata Depak.
Nie ma słów, które okażą naszą wdzięczność za pracę całego Zespołu Lekarzy, Położnych i Pielęgniarek Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Podziękowania należą się również dr n. med. Agnieszce Jurek – za czuwanie nad przebiegiem ciąży, dr Dominice Łubik – za towarzyszenie w przebiegu porodu, dr Katarzynie Szczepańskiej i dr Annie Jarosińskiej – za otoczenie troskliwą opieką pediatryczną naszej córki. Kierujemy swą wdzięczność także do położnej p. Soni Koralewskiej, która służyła fachową wiedzą w czasie wykładów, a następnie uczestniczyła w początkowej fazie porodu. Pragniemy również wyrazić podziękowania dla p. Ewy Rosiak – za życzliwe usposobienie, chęć niesienia pomocy na każdym kroku oraz czuwanie nad kwestiami organizacyjno-formalnymi związanymi z uczestniczeniem w projekcie. Nie sposób jest wymienić wszystkich Państwa z osobna, dlatego tym bardziej podkreślamy fakt, że działają Państwo jako zespół, a praca każdego z jego członków zasługuje na wyróżnienie. Minął rok, odkąd mogliśmy wziąć udział w zajęciach projektowych, dzięki którym czujemy, że wcielamy w życie ideę Świadomego Rodzicielstwa, a to między innymi Państwa Zasługa.

Dziękujemy! Z wyrazami szacunku, Aleksandra i Marek Hołdaue e1615663135617