Mikołajki w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu
6 grudnia Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach, również tych, które spędzają ten dzień w szpitalu, wobec tego staramy się by obfitował on w liczne atrakcje dla najmłodszych pacjentów hospitalizowanych w naszym Szpitalu. Jest to możliwe dzięki ogromnemu wsparciu wielu wspaniałych ludzi.
Jako pierwszy odwiedził dzieci przebywające w Oddziale Klinicznym Pediatrii, Oddziale Laryngologii Dzieci i Oddziale Chirurgii Dzieci Mikołaj z Centrum Handlowego Agora w Bytomiu, który rozdał maluchom maskotki, nastolatkom świąteczne skarpetki ale przede wszystkim wywołał uśmiech na wszystkich buziach.
Kolejną atrakcją była wizyta pięknych księżniczek, w które wcieliły się Wicemarszałek Izabela Domogała, śpiewaczka operowa Aleksandra Stokłosa oraz Małgorzata Przybyłek z Biura Obsługi Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Dzieci były zauroczone wykonaniem popularnych piosenek dla dzieci przez diwę operową. Wszystkie Panie stworzyły na oddziałach dziecięcych bajkową atmosferę oraz obdarowały dzieci poduszkami i słodyczami.
Najmłodszych pacjentów odwiedziły również wolontariuszki z Fundacji „Dr Clowna” Oddział w Katowicach.Zabawa, kolorowe stroje i uśmiech to słowa, które opisują Clownów. Dodatkowo z okazji Mikołajek wolontariuszki rozdały dzieciom upominki a także przekazały darowiznę składającą się z zestawu zabawek, książek i gier na świetlicę oddziałową Oddziału Klinicznego Pediatrii. Wolontariusze z Fundacji „Dr Clowna”odwiedzają naszych najmłodszych pacjentów cyklicznie, prowadząc program terapii śmiechem i zabawą.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wyjątkowych Mikołajek dla dzieci hospitalizowanych w naszym Szpitalu za okazane serce i poświęcony czas. Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.
Wolontariusze Fundacji "Dr Clowna" - darowizna
Bytomskie Obchody VIII ŚWIATOWEGO DNIA WCZEŚNIAKA
Przejdz do fotorelacji z wydarzenia
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej blok nr III
LABORATORIUM ANALITYCZNE
Centralny Punkt Pobrań Materiału Biologicznego (pobór krwi)
tel. 32 78 61 475
czynny: poniedziałek - piątek od godz. 7:00 do 14:35
sobota godz. 7:00 do 11:00
LABORATORIUM BAKTERIOLOGICZNE
Punkt Pobrań Materiału do badań mikrobiologicznych
czynny: poniedziałek - piątek od godz. 8:00 do 14:30
Rejestracja: tel. 32 78 61 600
Szanowni Pacjenci !!!
Śląska Jesień ze Zdrowiem – czyli lepiej zapobiegać niż leczyć.
Śląska Jesień ze Zdrowiem to kolejna odsłona corocznej akcji prozdrowotnej, której organizatorką jest Posłanka Barbara Dziuk oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu. Partnerem akcji od lat jest Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu.
W ramach „Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem” 8 października 2019 roku w Centrum Handlowym AGORA stanęło „miasteczko zdrowia”, w którym między godz. 10:00 a 14:00 każdy mógł bezpłatnie skorzystać z badań oraz porad specjalistów Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Uczestnicy mogli wykonać badania podstawowe tj. pomiar ciśnienia krwi oraz cukru we krwi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się badania EKG, których wyniki konsultował internista. Ponadto można było wykonać badanie stóp za pomocą podoskopu, które wykonywali pracownicy Zakładu Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych przy Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu. Trwały również zapisy do Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa.
Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Bytomia – Mariusz Wołosz. Z kolei patronatem medialnym akcję objęła telewizja TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice oraz Radio Piekary.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
Przejdz do fotorelacji z wydarzenia
Wszystko co warto wiedzieć na temat obuwia
mgr Joanna Pierścieńska - Kierownik Zakładu Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych przy Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu radziła w Radiu Katowice jak prawidłowo dobierać buty żeby służyły, a nie szkodziły, naszym stopom.
Trudna droga do rodzicielstwa
Niepłodność to problem który dotyka coraz większej liczby par, o jej przyczynach i sposobach leczenia opowiadał w Radiu Katowice dr hab. n. med. Stanisław Horák - konsultant wojewódzki ds. endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, pracujący w Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej naszego Szpitala.
Radiowy Poradnik Medyczny - Macierzyństwo
I N F O R M A C J A !!!
Szanowni Państwo
Niniejszym mam zaszczyt zaprosić Państwa na wykład w temacie „Rola i znaczenie penicyliny w leczeniu zakażeń szpitalnych” , który wygłosi Pani dr n. med. Beata Kowalska-Krochmal – adiunkt dydaktyczny Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznegowe Wrocławiu
Dzięki wykładowi Pani adiunkt, który będzie adresowany do kadry lekarskiej, zespołuds. antybiotykoterapii, komitetu terapeutycznego, komitetu i zespołu ds. kontroli zakażeń szpitalnych, pracownicy Szpitala będą mogli pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na temat antybiotykoterapii i zakażeń szpitalnych, co pomoże we włączeniu się do akcji ochrony antybiotyków i w skutecznym leczeniu pacjentów
Wykład jest otwarty i odbędzie się w dniu 03 września 2019 roku o godz. 10:00
w Sali konferencyjnej Blok nr VIII (I piętro obok stołówki)
******SERDECZNIE ZAPRASZAMY******
W dniu 08.08.2019r. w naszym Szpitalu przeżywaliśmy ogrom pięknych emocji dzięki Panu Prezesowi Węglokoksu Grzegorzowi Wacławkowi, Pani Wiceprezes Annie Malcherczyk-Kulik oraz Pani Dyrektor Biura Zarządu - Annie Radwańskiej, którzy z ramienia WĘGLOKOKS -KRAJ przekazali sprzęt na rzecz Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej. Moc wzruszeń za nami,
a teraz nasi wysokiej klasy specjaliści medyczni będą dzielić się tą dobrą energią z naszymi pacjentkami udzielając usług medycznych o najwyższym standardzie za pomocą nowego sprzętu
i narzędzi operacyjnych. DZIĘKUJEMY !!!!
Dziękuję serdecznie Pani prof. Anicie Olejek oraz Pani Katarzynie Wojnie - oddziałowej Zintegrowanego Bloku Operacyjnego za przygotowanie ciekawych filmów obrazujących wykonywane zabiegi z użyciem sprzętu w postaci cystoskopu, histeroskopu oraz narzędzi endoskopowych oraz wykonaną prezentację i wykład dla naszych dzisiejszych gości podczas uroczystości przekazania sprzętu przez Węglokoks Kraj.
KOMUNIKAT PRASOWY
Dotyczy: Urodzenia Pięcioraczków w Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.
W dniu 23 lipca 2019 roku w Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej przyszły na świat pięcioraczki. W chwili obecnej lekarze nie są w stanie udzielać informacji na temat stanu zdrowia dzieci ze względu na fakt, iż była to ciąża wysokiego ryzyka, która zakończyła się skrajnym wcześniactwem. Zarówno mama, jak i dzieci wymagają spokoju,
a wcześniaki wzmożonej opieki medycznej. Zakładamy, iż bardziej szczegółowych informacji będziemy w stanie udzielić po upływie około 3 tygodni od urodzenia, kiedy stan dzieci będzie w miarę stabilny.
Prosimy o wsparcie duchowe dla mamy i wcześniaków oraz zapewniamy, iż dzieci oraz mama są pod opieką wysokiej klasy specjalistów.
08 sierpnia br. o godz. 9:00 w Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu Bl. 5A Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu odbędzie się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego dzięki darowiźnie, jaką Szpitalowi przekazała spółka WĘGLOKOKS KRAJ .
Nowoczesny cystoskop i histeroskop oraz narzędzia endoskopowe trafiły na blok operacyjny Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu. Zakupiony sprzęt umożliwi lekarzom dokładną ocenę rodzaju oraz położenia zmiany w macicy i pęcherzu moczowym. W czasie procedur histeroskopii i cystoskopii lekarz jest w stanie ocenić zrosty, mięśniaki oraz guzy nowotworowe i przerzuty nawet bardzo małych rozmiarów. Dzięki specjalistycznym narzędziom endoskopowym może je usunąć i przesłać do badania histopatologicznego.
Serdecznie zapraszamy!
Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu, przy ul. St. Batorego 15 informuje o możliwości wynajęcia budynku o powierzchni: 94,04 m2 z przeznaczeniem pod działalność gastronomiczną zlokalizowanego na terenie Szpitala.
Szczegółowe warunki najmu mo żna uzyskać pod nr tel.: (32) 786-14-25, (32) 786-14-45 (32) 786-14-47.
Dyrektor
Szpitala Specjalistycznego Nr 2
w Bytomiu
mgr Kornelia Cieśla
Konferencja z cyklu „Inteligentna i Emocjonalna Służba Zdrowia"
pn. „Człowiek-higina-zdrowie”
23 maja 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Bytomiu odbyła się VI Konferencja z cyklu „Inteligentna i Emocjonalna Służba Zdrowia”, pn. „Człowiek-higina-zdrowie” - aspekty higieny i jej wpływ na jakość życia.
W dniu 28 marca 2019 r. w naszym Szpitalu z inicjatywy Pani Poseł Barbary Dziuk przy wsparciu Pani Marszałek Izabeli Domogała odbył się finał akcji "Wolonariusze Tauronu uwalniają MEGA-MOC". Poczuliśmy moc energii, moc dobrych emocji oraz gesty wrażliwości ludzkiej. Dziękujemy jeszcze raz za organizację akcji na terenie naszego szpitala, wymalowanie korytarza oddziału położnictwa i pomoc w stworzeniu przyjaznej atmosfery dla naszych pacjentek.
ALEKSANDRA KAWCZYK-KRUPKA PROFESOREM BELWEDERSKIM!
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej decyzją z dnia 5 lutego 2019 r. nadał tytuł naukowy profesora pracownikowi naszego Szpitala dr hab. n. med. Aleksandrze Kawczyk-Krupce.
Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu
ZASZCZYTNE LAURY UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI
DLA NASZYCH PROFESORÓW I DOCENTA
Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek, Prof. dr hab. n. med. Agata Stanek oraz Docent dr hab. n. med. Jacek Zamłyński zostali wyróżnieni prestiżowymi Laurami Umiejętności i Kompetencji. Wyróżnienia te od 27 lat przyznaje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
„Laury” stanowią podziękowanie dla wybitnych osobowości i instytucji ze świata nauki, biznesu, gospodarki i polityki, które poprzez swoją działalność są liderami nie tylko w kraju, ale także w Europie i w świecie. Osoby te są niekwestionowanymi autorytetami w swoich dziedzinach. Tegoroczna Gala odbyła się 19 stycznia w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.
Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek – Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu otrzymała Platynowy Laur w kategorii „Medycyna i inżynieria biomedyczna”. Wyróżnienie przyznane zostało za wprowadzenie wielu nowych technik i nowoczesnych metod terapeutycznych w leczeniu schorzeń ginekologicznych, a także za wprowadzenie w 2005 r. innowacyjnej metody operacyjnej
przepukliny oponowo-rdzeniowej u płodu.
Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu
Zasłużona profesura
W październiku br. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał dr hab. n. med. Karolinie Sieroń, zatrudnionej w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej naszego Szpitala, tytuł profesora nauk medycznych.
Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu
Nominacja profesorska dla pracownika Szpitala
Postanowieniem z dnia 9 lipca 2018 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał dr hab. n. med. Agacie Stanek tytuł naukowy profesora nauk medycznych.
Prof. dr hab. n. med. Agata Stanek pracuje w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, w którym kieruje odcinkiem angiologiczno-kardiologicznym.
Kliknij tutaj by przejść do dalszej części artykułu
Szanowni Pacjenci !!!