Oddział Chirurgii Dzieci

Blok VI - I Piętro

Mapka:

Ogólna charakterystyka:
Oddział pobytu dziennego (chirurgia jednodniowa), leczenie nowotworów łagodnych tkanek miękkich i skóry:

• guzki, brodawki, znamiona barwnikowe, torbiele skórzane, torbiele śluzowe (podkolanowe), drobne naczyniaki itp.

Operacje:

• wycięcie blizn i bliznowców, wrastających paznokci, kręczu szyi, przepukliny pępkowej i pachwinowej, wodniaka jądra i powrózka nasiennego, wnętrostwa, palców dodatkowych, innych przypadków nie wymagających dłuższej hospitalizacji.

Oddział Szpitalny - zakres usług:

• Urazy głowy - niewymagające interwencji operacyjnej.
  • Urazy kończyn - niewymagające interwencji operacyjnej.
  • Urazy jamy brzusznej.
  • Oparzenia - niewymagające zabezpieczenia w ramach Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej.
  • Chirurgiczne schorzenia twarzy i szyi: odrastające uszy, torbiele przetoki szyi, torbiele podjęzykowe i inne.
    Klatka piersiowa: ropniaki opłucnej, ropniaki opłucnej powikłane odmą, młodzieńczy przerost gruczołów piersiowych. Ostre choroby jamy brzusznej: zapalenie otrzewnej, zapalenie wyrostka robaczkowego, niedrożność jelit (oprócz niedrożności okresu noworodkowego), krwawienia z przewodu pokarmowego, przepukliny brzuszne, ropnie i przetoki okołoodbytnicze, żylaki odbytnicze, wypadanie śluzówki odbytu, zespoły tzw. ostrej moszny, implementacje protezy jądra, stulejka, przepukliny udowe.
    Kończyny: zapalenie kości (oprócz zapalenia kości okresu noworodkowego), wyrośla kostne (chrzęstno-kostne), palcozrost, plastyka skóry rąk po oparzeniu.