EFS POZIOM kolor

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu zaprasza kobiety w ciąży wraz z osobami towarzyszącymi do udziału w zajęciach prowadzonych

w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa

„Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2
w Bytomiu”
to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

Udział w projekcie jest bezpłatny

Uczestnikami zajęć w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa mogą być:

• Kobiety od 20 tygodnia ciąży fizjologicznej, mieszkające na terenie województwa śląskiego
  • Pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych placówek medycznych z województwa śląskiego
  • Partnerzy życiowi kobiet wyżej wymienionych
  • Inne osoby wspierające dla uczestniczek wyżej wymienionych

NABÓR TRWA, ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Zadzwoń:32-78-61-642 lub 506-488-387

UWAGA !!!

Uprzejmie informujemy, iż celem przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 zawieszamy zajęcia w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa do odwołania. Zachęcamy do śledzenia informacji dotyczących wznowienia zajęć na naszej stronie internetowej oraz do kontaktu telefonicznego pod nr telefonu 32-78-61-642.

Projekt będzie realizowany w latach 2020-2021. Założono udział 240 osób w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa z terenu Województwa Śląskiego - 130 kobiet i 110 mężczyzn.

Liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług w zakresie działań w ramach BSŚW - 20.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do świadczeń edukacyjnych dla kobiet w ciąży i ich osób towarzyszących z terenu województwa śląskiego w zakresie opieki okołoporodowej, promowania zachowań prozdrowotnych, przygotowania przyszłych rodziców do pełnienia ról rodzicielskich, nie tylko w odniesieniu do aktualnego stanu jakim jest okres ciąży, porodu
i połogu, ale także w perspektywie długofalowej poprzez cykl szkoleń i warsztatów prowadzonych przez specjalistów z rożnych dziedzin tj. psychologia, dietetyka, położnictwo, taniec, arteterapia, relaksacja, neonatologia, fizjoterapia.

Projekt dotyczy również realizacji działań edukacyjnych skierowanych do personelu Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu realizującego świadczenia medyczne na rzecz odbiorców projektu. W ramach modułu przekrojowego zaplanowano przeszkolenie 40 osób, rekrutacja będzie odbywać się na terenie Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.

Wartość całego projektu: 106 683,50 zł

Wartość dofinansowania: 99 215,65 zł